מעבדה וטכנולוגיה

מחלקת מעבדה וטכנולוגיה

המחלקה הטכנולוגית בפוליטיב היא מהגדולות והמפותחות בתחום היריעות. על המחלקה נמנים מנהל אבטחת איכות, שני טכנולוגים עם ניסיון רב שנים וצוות בקרי איכות גדול העובד 24/7 במטרה להביא ללקוח את היריעה עם האיכות הגבוהה ביותר שניתן. המעבדה מצוידת במכשור חדשני המשמש הן לבדיקות בקרת איכות (ע"פ התקנים המקומיים והעולמיים) והן למטרת פיתוח יריעות ו/או אפליקציות חדשות. כל הבדיקות נערכות לפי התקן הישראלי לשוק המקומי ולפי התקנים העולמיים ליצוא. 

מיקרומטר דיגיטאלי: המיקרומטר הדיגיטאלי משמש לבדיקת עובי היריעה. הבדיקות נערכות לרוחב היריעה במרחק של כ 5-7 ס"מ בין נקודות הבדיקה. המיקרומטר מוצב על פלטה מיוחדת בכדי להבטיח דיוק מרבי. המכשיר מחובר למדפסת פלט ובתום הבדיקה, מתקבל סרט עם התוצאות של כל נקודה ונקודה. בנוסף, מתקבל ניתוח סטטיסטי לבדיקות.
בדיקת מקדם חיכוך ליריעות: משמש לבדיקת מקדם החיכוך הסטטי והדינמי ליריעות, תכונה מאוד חשובה בשינוע היריעה במכונות השונות.
מכשיר FTIR: משמש לבדיקת סוגי המייצבים ביריעה. בנוסף, בעזרתו בודקים גם כן את התרמיות של היריעות ע"פ התקן הישראלי.
מכשיר UV-VIS: משמש לבדיקת מעבר אור של היריעות בתחום הנראה ובתחום העל סגול. בעזרתו בודקים את רמת הפיזור של היריעות, ואת החסימה בתחום ה UV (יריעות אנטי-וירוס).
מכשיר חוזק והתארכות: בעזרתו בודקים את החוזק מקסימאלי שדרוש לקריעת היריעה ואת ההתארכות של היריעה עד לכשל. תנאי הבדיקה מתבצעים על פי התנאים שנקבעו בתקן הישראלי.
בדיקות הולם: משמש לבדיקת עמידות היריעה בהולם. מגובה קבוע מפילים על היריעה משקל משתנה (מתחילים מנמוך ועולים במשקל) עד לכשל של היריעה ומתעדים את הממצאים.
בדיקת השלמת קרע (אלמנדורף): בדיקת השלמת קרע של היריעות השונות. הבדיקה מדמה התנהגות של היריעה במקרה של חתך מקומי.
מכשיר QUV : המכשיר מכיל מנורות הפולטות קרינה בתחום העל סגול (UV ). בעזרתו בודקים את בלאי היריעות באופן מואץ מאוד.
תנור שריפה: משמש לבדיקת תוחלת חומרים אנ-אורגניים ביריעה. שורפים את היריעות ב-500 מעלות ושוקלים את השארית.
מכשיר אנטי-פוג: המכשיר הינו למעשה מודל קטן של חממה עם אמבט המכיל מים חמים כל הזמן. באופן זה מאלצים את "האנטי-פוג" לעבוד ברצף. מטרת הבדיקה לבחון את האנטי-פוג של היריעות ואת אורך החיים שלו.
מכשיר לבדיקת התכווצות: בעזרת מכשיר זה ניתן לבדוק את מידת ההתכווצות ביריעה בכיוון המכונה ובכיוון הנגדי. באופן זה ניתן לדעת מה אחוז ההתכווצות של היריעה ולוודא התאמה טובה לצורכי הלקוח.
טופס יצירת קשר    עיצוב ובניית אתרים webthenet